Případ z praxe – použití konopného gelu Mallacan na podlomy u koní

Český teplokrevník Rivier (20 let)

Rivierovi se díky vlhkému výběhu a nemožnosti trvalého ustájení v suchém boxu vytvořily podlomy na všech čtyřech končetinách. Na pravé zadní noze měl nejhlubší a nejrozsáhlejší podlom (viz foto č. 1). Veterinářka doporučila intenzivní monoterapii[1] – mazání postižených míst na nohou 2x denně konopnou mastí Mallacan.

Po osmi dnech byly všechny podlomy viditelně zhojeny krom rozsáhlého podlomu na zadní pravé končetině. I na tomto místě bylo ovšem vidět výrazné zlepšení. Podlom byl méně zarudlý, strupy byly více hydratované. Nadále byla na podlom aplikována konopná mast Mallacan, a to až do 13. dne, kdy došlo ke zhojení a osrstění končetiny. K úplnému dohojení podlomu doporučila veterinářka mazat místo konopným gelem Mallacan. Po třech týdnech aplikace Mallacan gelu už došlo k úplnému zahojení podlomu i na pravé zadní končetině, kůže byla zdravá, suchá a bez strupů.

Závěrem lze uvést, že díky intenzivnímu mazání nejprve Mallacan mastí a poté Mallacan gelem byl hluboký podlom po 3 týdnech aplikace vyhojen, po 2 měsících již byla rána definitivně zhojená a osrstěná (viz foto č. 2).

[1] Léčba pouze jedním přípravkem.

 

190218_1

Foto č. 1

IMG_1914-11-09-18-08-07

Foto č. 2

 

 

 

Uložit odkaz do záložek.